Rezydencja Leopoldinum

REZYDENCJA LEOPOLDINUM zrealizowana w 2007r.

To luksusowa rezydencja miejska o charakterze bogatej kamienicy. Budynek ma sześć kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. Wyposażony jest w 2 windy, dostępne także z poziomu wielostanowiskowego garażu usytuowanego w podziemiu.

W budynku znajduje się 28 klimatyzowanych apartamentów o metrażach 54-107 m2. Usytuowane na piętrach apartamenty mają obszerne 25-28 metrowe tarasy, z których rozciąga się niepowtarzalny widok na Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski i Odrę.

Budynek wyróżnia się nowoczesną architekturą oraz wykończeniem szlachetnymi materiałami- piaskowiec, granit, marmur, stal nierdzewna, szkło. Uroku elewacji dodają bariery tarasowe wykonane z ażurowych odlewów żeliwnych wg, indywidualnego projektu. Obszerny, reprezentacyjny holl wejściowy z recepcją wykończony jest granitem, marmurem emperador clrao i mahoniem- meranti. W hollu znajdują się także wygodne skórzane kanapy.

Lokalizacja

Kępa Mieszczańska - ul. Zyndrama z Maszkowic to cichy i spokojny bulwar nad brzegiem Odry. Po kilku minutach spacerem możemy dotrzeć do Rynku. Idąc dalej brzegiem Odry, mijając Uniwersytet Wrocławski dochodzimy do Wyspy Piaskowej i pięknego o każdej porze roku Ostrowa Tumskiego.

Lokalizacja ta zyskała dodatkowo na atrakcyjności dzięki programowi rewitalizacji miasta, którym ten fragment Kępy Mieszczańskiej został objęty. Sąsiadujące kamienice przy ul. Księcia Witolda 45 i 47 zostały pięknie odremontowane przez Gminę Wrocław, trwa remont kamienic przy ul. Zyndrama z Maszkowic 18,18a, które również zyskają nową elewację.

Standard wykończenia

Leopoldinum to gwarancja najwyższej klasy materiałów. Elewacja jest wykonana, z niezwykle rzadko stosowanego w budownictwie mieszkaniowym, piaskowca. Stolarka okienna, w tym witryny wysokości 2,8 i szerokości 7 m, to mahoń-meranti. Wykończenie podłóg na tarasach i loggiach - drewno egzotyczne massaranduba.

Rezydencja Leopoldinum to nie tylko wysmakowane materiały i kompozycje, ale również nowoczesne technologie, między innymi:

  • klimatyzacja/ogrzewanie najnowszej generacji firmy DAIKIN VRV II (rozliczanie indywidualne)
  • elektroniczna kontrola dostępu, system kart chipowych
  • system telewizji przemysłowej
  • system sygnalizacji pożaru w mieszkaniach, na korytarzach, w garażach, hollu i na poziomie komórek

Ponadto w budynku znajduje się sauna i fitness do dyspozycji mieszkańców. Budynek posiada własny ogród z fontanną i nastrojowym oświetleniem.

Wyróżnienia

Prestiżowy konkurs The CEPIF & The International Herald Tribune CEE Best Project Awards za najlerpszy projekt inwestycji rezydencyjnej w europie środkowej i wschodniej 2006.

Wyróżnienie w kategorii "Kryształowe Apartamenty 2007" dla najbardziej luksusowej inwestycji w Polsce za stworzenie inteligentnego budynku, w którym umiejętnie połączono nowoczesne technologie z klasycznymi wzorcami architektonicznymi oraz harmonijne wkomponowanie kamienicy w zabudowę Starego Miasta.

Nagroda "Kryształowe Apartamenty 2007" dla najbardziej luksusowej inwestycji na Dolnym Śląsku za atrakcyjną formę przestrzenną budynku, wysoką jakość wykończenia elewacji i prestiżową lokalizację

Konkurs organizowany przez Prezydenta Wrocławia i Towarzystwo Miłośników Wrocławia na najlepszą realizację architektoniczną: Piękny Wrocław. Edycja XVIII 2007. 1 nagroda w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny oraz nagroda główna - GRAND PRIX.

Budujemy dla koneserów

Grupa EURO-DOM powstała w lipcu 2002 roku. Jest wrocławskim deweloperem realizującym przedsięwzięcia w zakresie budownictwa mieszkaniowego i powierzchni komercyjnych. Siedziba Grupy znajduje się w zrealizowanej przez EURO-DOM inwestycji - Apartamentowcu Silesia przy ul. Władysława Jagiełły 3/18.

Spotkaj się z doradcą

keyboard_arrow_up