30.12.2019

Dom, a może jednak mieszkanie... trudne decyzje przy wyborze własnego M

Nadszedł moment, kiedy zdecydowałeś się zamieszkać na swoim. Pozostaje przed Tobą jeszcze wybór swoich czterech kątów. Oferta nieruchomości jest obecnie bardzo bogata, powstaje wiele nowych inwestycji, a te, które już są, deweloperzy i inwestorzy postanawi ają rozbudować. Ty masz jednak zupełnie inny problem – musisz zdecydować, czy chcesz mieszkać w domku czy mieszkaniu w bloku. Dotychczas wydawało Ci się, że odpowiedź jest oczywista, jednak w obliczu tak ważnej decyzji pojawiło się mnóstwo wątpliwości.

Dom za miastem

O podmiejskiej posiadłości marzą miłośnicy spokoju i ciszy, którzy chcą uciec przed miejskim zgiełkiem. Może być to pewnego rodzaju protest przeciwko szybko biegnącemu życiu w dużych metropoliach. Okazuje się, iż są miejsca, gdzie można odizo lować się od miejskiej dżungli. Domek za miastem pozwoli Ci od dzielić ć życie prywatne od zawodowego. Zyskasz miejsce z własnym ogródkiem i dużą przestrzeń dla siebie i swojej rodziny. Trzeba jednak uwzględnić również niedogodności i wady takiego rozwiązan ia. Dojazd do miasta jest ograniczony, dlatego warto sprawdzić wcześniej, jak wioska czy podmiejskie osiedle jest skomunikowane z dużym miastem. Ponadto , powierzchnie domków jednorodzinnych są większe niż mieszkań w bloku, a to oznacza wyższe koszty zakupu . Nad taką opcją powinny jednak zastanowić się małżeństwa ze stabilizacją życiową. To w takich miejscach rodzina będzie miała więcej czasu dla siebie.

Dom w mieście

Za miastem za daleko? Wciąż chcesz brać czynny udział w miejskim życiu, ale nie potrafisz się odnaleźć w mieszkaniu, które z każdej strony otoczone jest sąsiadami? Tacy ludzie , jak Ty odnajdują się bardzo dobrze w domkach na osiedlach powstających w miastach. To zabudowa, która może mieć też charakter szeregowy. Masz swoją dużą przestrzeń do ż ycia, niezależność i prywatny teren zielony, jednocześnie nie musisz obawiać się o komunikację z centrum miasta. Spokojnie dotrzesz do pracy, a dzieci do szkoły. Warto jednak mieć świadomość, że dom to więcej obowiązków. O wszystko musimy zadbać sami, nie możemy liczyć na idealne skoszenie trawnika czy też pozbycie się zabrudzeń ze ścieżki przed domem. Opcja ciekawa dla młodych małżeństw z dziećmi, którzy dopiero zaczynają swoje rodzinne życie i wciąż jeszcze podążają drogą szaleństwa i zabawy.

Mieszkanie w bloku

Wariant wybierany znacznie częściej niż dom jednorodzinny z kilku ważnych powodów. Mieszkanie jest tańsze, ponieważ jego powierzchnia jest mniejsza, łatwiej jest je kupić ludziom młodym. Na nowych osiedlach jest monitoring, co gwarantuje bezpiecze ństwo. Ponadto , nie musisz martwić się o chwasty w ogrodzie, przeciekającą rynnę czy też plamy po oleju na kostce brukowej przy podjeździe do garażu. Masz więcej czasu dla siebie. Szeroka oferta mieszkań stwarza nieograniczone możliwości wyboru tego właści wego. Znajdziesz zarówno miniaturową kawalerkę, uniwersalne mieszkanie 2 - pokojowe, jak też 70 m2 powierzchni rodzinnej. Koszty utrzymania mieszkania są też niższe niż domu. Powinieneś jednak poświęcić swoją niczym nieograniczoną prywatność. Mieszkasz wśród ludzi, którzy znajdują się tuż za ścianą. Może im przeszkadzać hałas i głośne rozmowy. W pewnym stopniu musisz się dostosować do otoczenia.

Własne M wybierz pod kątem swoich potrzeb. Nie ulegaj stereotypom i nie podejmuj pochopnych decyzji. Powodzenia!

Budujemy dla koneserów

Grupa EURO-DOM powstała w lipcu 2002 roku. Jest wrocławskim deweloperem realizującym przedsięwzięcia w zakresie budownictwa mieszkaniowego i powierzchni komercyjnych. Siedziba Grupy znajduje się w zrealizowanej przez EURO-DOM inwestycji - Apartamentowcu Silesia przy ul. Władysława Jagiełły 3/18.

Spotkaj się z doradcą

keyboard_arrow_up