02.01.2020

Bo lokalizacja ma znaczenie. Gdzie zamieszkać?

Przy wyborze mieszkania musimy uwzględnić wiele ważnych czynników, nietrudno o którymś z nich zapomnieć. Czasami fascynacja niską ceną i wspaniałym widokiem z balkonu skutecznie odciąga nasze myśli od lokaliza cji osiedla. Nie pamiętamy już, że zależało nam o bliskiej odległości do przystanku, terenach zielonych kilka metrów od wejścia do klatki i bezpieczeństwie dla naszej rodziny. A to właśnie lokalizacja jest jednym z kluczowych aspektów, które należy w pierw szej kolejności uwzględnić podczas procesu poszukiwania mieszkania. A co jeżeli, nie wiemy, czego i gdzie szukamy.

Wtedy warto się zastanowić, co jest dla nas tak naprawdę ważne, a z czego możemy zrezygnować. Musisz być przygotowany, że nie wszystko pójdz ie zgodnie z planem. Jeżeli marzyłeś o mieszkaniu na osiedlu w centrum dużego miasta, które będzie położone w parku, a pod Twoimi oknami nigdy nie powstanie plac zabaw dla dzieci i boisko do piłki nożnej, to nie możesz być pewien, że to marzenie w pełni si ę spełni. Zastanówmy się, gdzie będzie Ci się mieszkać najlepiej.

„W pobliżu” terenów zielonych

Zanim się ucieszysz, że zamieszkasz w cichej i spokojnej okolicy, dwa kroki od parku, to sprawdź, czy rzeczywiście tak jest. Wielu z nas w miejskiej dżungli p oszukuje zielonej wyspy, gdzie będzie mógł odpocząć od zgiełku i hałasu. Nowe osiedla powstają często na obrzeżach miasta. Inwestorzy zapewniają, iż będą usytuowane wśród zieleni. Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Do parku zamiast 5 minut spacerujemy 20 minut, a naturalny krajobraz za oknem został oszpecony kominem z pobliskiej fabryki. Jeżeli zależy Ci na spokoju i ciszy, to sprawdź, czy rzeczywiście je otrzymasz. Koniecznie zapoznaj się z planami zagospodarowania okolicy. Dzisiaj może być w niej ziel ono, za rok już niekoniecznie.

Dobrze skomunikowane z resztą miast

W mieście poruszamy się autobusami, tramwajami czy prywatnymi samochodami. Coraz częściej wsiadamy też na rower i hulajnogę. Czym docierasz do pracy? Gdzie znajduje się szkoła Twojego dz iecka? Jak zazwyczaj poruszasz się po mieście w weekend? Odpowiadając na te pytania, posiądziesz bardzo ważną wiedzę. Dowiesz się, czy Twoje nowe mieszkanie musi być położone blisko przystanku autobusowego, czy powinny w Twoje okolice dojeżdżać tramwaje z różnych zakątków miasta i czy koniecznie musi znajdować się tam ścieżka rowerowe. Dobra komunikacja, o której informuje deweloper, nie zawsze oznacza paletę możliwości krótkiej jazdy wszędzie tam, gdzie zechcesz. Zweryfikuj, czy nie jest to przypadkiem jed en autobus, a przystanek nie zlokalizowany daleko od osiedla.

Dostęp do punktów usługowych

Bliskość supermarketów, przedszkoli, szkół, banku, poczty i innych punktów usługowych jest bardzo istotna, ponieważ nie zawsze mamy czas i chęci, aby wyruszać w „d aleką” podróż do centrum miasta w celu nadania paczki czy konsultacji lekarskiej. Jeżeli masz dzieci nie bagatelizuj niedogodności dotyczących z brakiem szkoły i przedszkola w najbliższej okolicy. Dziecko musisz zawieźć do szkoły i potem je odebrać, a kied y już nieco dorośnie może samo wracać do domu. Problem pojawia się w momencie, kiedy musicie pokonać długą drogę. Na każdym osiedlu powinny znaleźć się takie udogodnienia, jednak nie jest to tak oczywiste i nie zawsze plan zagospodarowania okolicy w ten sp osób staje się jednym z priorytetów dla inwestorów.

O ile wystrój mieszkania możesz zmienić, okolice wybierasz raz i nie masz na nią wpływu po podjęciu decyzji. Dobrze wybrana lokalizacja pozwoli Ci mieszkać bezpiecznie, komfortowo, wygodnie , a także zgod nie ze swoim stylem życia.

Budujemy dla koneserów

Grupa EURO-DOM powstała w lipcu 2002 roku. Jest wrocławskim deweloperem realizującym przedsięwzięcia w zakresie budownictwa mieszkaniowego i powierzchni komercyjnych. Siedziba Grupy znajduje się w zrealizowanej przez EURO-DOM inwestycji - Apartamentowcu Silesia przy ul. Władysława Jagiełły 3/18.

Spotkaj się z doradcą

keyboard_arrow_up