WILLE MIEJSKIE KRZYCKA 73

 

W opracowaniu nowa inwestycja Grupy EURO-DOM. Oferta wiosną 2019.


 

WILLE PARKOWE POLANICA-ZDRÓJ:

 

Ostatnie wolne lokale w gotowych budynkach - Willi Ogrodowej i Willi Maria. Trwa koniec budowy Willi Leśnej w styczniu 2019. Szczegóły na: www.wille-polanica.pl 


 

Odra House z nagrodą Prezydenta Wrocławia

"Apartamenty i Mieszkania Odra House" z nagrodą w konkursie Piękny Wrocław w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny.


 

Fasada Roku 2009

"Apartamenty i mieszkania Odra House" zostały wyróżnione w konkursie na Fasadę Roku 2009 w kategori Nowy budynek powyżej 1000m2. 


 

REZYDENCJA LEOPOLDINUM NAJŁADNIEJSZĄ REALIZACJĄ WE WROCŁAWIU 2007!!!

Dziś (27.06.2008) w Muzeum Architektury rozdano nagrody Prezydenta Wroclawia w konkursie "Piękny Wrocław" dla inwestycji wybudowanych w 2007 roku. Rezydencja Leopoldinum zdobyła zarówno pierwszą nagrodę w kategorii budownictwa wielorodzinnego mieszkaniowego, jak i nagrodę GRAND PRIX  - NAJLEPSZA REAIZACJA ARCHITEKTONICZNA 2007!!! 


 

Kryształowa Rezydencja Leopoldinum

Rezydencja Leopoldinum w ogólnopolskim konkursie  magazynu "Apartamenty i Mieszkania" została nagrodzona statuetką "Kryształowe Apartamenty 2007"  i uznana za "najbardziej luksusową inwestycję na Dolnym Śląsku w 2007 r. za "atrakcyjną formę przestrzenną budynku, wysoką jakość wykończenia elewacji i prestiżową lokalizację".

 

Rezydencja otrzymała również jedno z dwóch ogólnopolskich wyróżnień w kategorii "najbardziej luksusowa inwestycja w Polsce" za "stworzenie inteligentnego budynku, w którym umiejętnie połączono nowoczesne technologie z klasycznymi wzorcami architektonicznymi oraz harmonijne wkomponowanie kamienicy w zabudowę Starego Miasta".

EURO-DOM          I      OFERTA      I      REALIZACJE      I      KONTAKT

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osiedle Śliczne             Apartamenty Silesia            Rezydencja Leopoldinum    

Odra House                  Wille Parkowe                   Tak Zmieniliśmy Kępę

WILLE PARKOWE POLANICA-ZDRÓJ 

O Polanicy  I   O Inwestycji  I   Lokalizacja   I    Rzuty i Ceny   I     Wizualizacje   I   Galeria   I   Do pobrania

 

POLANICA-ZDRÓJ - kurort inny niż wszystkie.

 

"Niepowtarzalna", "Wyjątkowa", "Uniwersalna" - takimi przymiotnikami najczęściej określają Polanicę spotykani na deptaku spacerowicze. Wszyscy są zauroczeni tym miejscem, tym parkiem, tymi zadbanymi uliczkami i odnowionymi willami. Podkreślają ogólnie panującą czystość i zachwycają się zadbanymi kwietnikami. "Jak tak dalej pójdzie, to tu się zrobi takie polskie Baden-Baden"  - słyszymy od jednego z przechodniów.

 

To miejsce jest inspirujące również dla nas i dlatego prowadzimy tu inwestycję wpisującą się w okolicę.

    


 

PUBLIKACJE:

 

 Gazeta Wyborcza z dn. 30.05.2015 Dodatek POLANICA-ZDRÓJ

 (w środku również kalendarium wydarzeń na lato 2015).

 

 Gazeta Kłodzka z dn. 30.01.2015 ("drugie mieszkanie w Polanicy")

 


 

artykuł Marty Lasek

wyborcza.pl 01.06.2015:

   

Wrocław ma swój kurort.

          "Po prostu zakochałam się"

 

 
Kto dawno nie był w Polanicy-Zdroju, ten może jej nie rozpoznać. Z zapyziałego uzdrowiska zamieniła się w nowoczesny kurort dla turystów w każdym wieku. Władze stawiają na promocję kultury i chcą, by Polanica stała się dla wrocławian tym, czym dla warszawiaków jest Kazimierz Dolny.
 
 
 
Historia Polanicy nie jest długa. O zdrowotnych właściwościach i dobrym smaku tamtejszych wód mineralnych pisał już wprawdzie w XVI w. kłodzki kronikarz Aelurius, ale na szeroką skalę wykorzystał je dopiero miejscowy kupiec Józef Gromls. W 1828 r. kupił miasto, a potem zbudował w nim małą pijalnię i drewniane łazienki. Pół wieku później skromne uzdrowisko przejął wrocławski przemysłowiec Wenzeslaus Hoffmann. Przeprowadzone na jego zlecenie analizy wód dowiodły, że polanickie źródła Jerzego i Józefa przewyższają pod względem właściwości leczniczych znane już wtedy wody z sąsiednich Dusznik-Zdroju. To ściągnęło do miasteczka kuracjuszy, dla których Hoffmann założył restaurację i promenady zdrojowe. Latem 1906 r. nad parkiem i nowo wybudowanym Domem Zdrojowym zawisło oświetlenie elektryczne. Jeszcze przed I wojną światową w mieście działało 50 pensjonatów.

Ulepszone uzdrowisko

I ten charakter uzdrowiskowy udało się Polanicy zachować. Świadczą o tym niedawne remonty Parku Zdrojowego czy sanatoriów, m.in. Wielkiej Pieniawy.

- Jednak przez ostatnie kilka lat miasto zmieniło swój profil turystyczny. Teraz przyjeżdżają tu nie tylko kuracjusze, ale też bardzo wiele osób około 30. roku życia i rodziny z dziećmi. Świadczą o tym informacje, które dostajemy od hotelarzy - mówi Justyna Kuban, dyrektorka Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju, mieszczącego się w Teatrze Zdrojowym. - Mieszkam w Polanicy od sześciu lat. Przyjechałam tu z Łodzi jako dziecko betonowej pustyni i od razu zakochałam się w tutejszej przyrodzie. Wtedy jeszcze miasto miało głównie profil sanatoryjny. Udało się go zmienić głównie dzięki inwestycjom ze środków unijnych. Gdyby nie one, Polanica funkcjonowałaby pewnie podobnie jak sąsiednie miejscowości, np. Duszniki-Zdrój, które przymierają - dodaje Justyna Kuban.

Spacer z niedźwiedziem

- Samochód zostawiamy na obrzeżach miasta. Deptakiem odnowionym po powodzi w 1998 roku kierujemy się w stronę parku zdrojowego. Park jest od trzech lat odrestaurowany, są w nim malownicze zakątki i różaneczniki. Warto przespacerować się także ulicą Kryniczną, na końcu której znajduje się punkt widokowy na zboczu Góralka. Widać stamtąd panoramę Polanicy i masyw Śnieżnika - opowiada Grażyna Redmerska z Towarzystwa Miłośników Polanicy.

Można wybrać się też na spacer do parku Leśnego i zobaczyć ponadstuletnią rzeźbę niedźwiedzia polarnego, bohatera miejscowych legend i opowieści. W 1910 r. niemieccy glacjolodzy doszli do wniosku, że na wysokości Polanicy zatrzymał się lądolód skandynawski przechodzący tamtędy podczas zlodowacenia 730-430 tys. lat temu. Na pamiątkę lądolodu na jego granicy stanął betonowy niedźwiedź. To właśnie od niego wzięła się nazwa Polanickich Niedźwiedzi, czyli nagród wręczanych przez radę miejską i Towarzystwo Miłośników Polanicy.

- Na tyłach parku Leśnego można wypić kawę w nowym hotelu spa dr Ireny Eris. W ciągu tygodnia w Polanicy nie ma wielkich tłumów, ale miasto ożywia się w weekendy - dodaje Grażyna Redmerska.

Pieszo, rowerem i z wózkiem

Miasto promuje się właśnie jako całoroczny kurort dla turystów i baza wypadowa dla całej Kotliny Kłodzkiej. - W Polsce coraz modniejsza staje się turystyka weekendowa, a Polanica jest właśnie takim miejscem, gdzie można aktywnie wypocząć przez kilka dni. Mamy fajne szlaki do chodzenia z kijkami, czyli nordic walking. Kijki można wypożyczyć na miejscu, podobnie jak rowery. Osoby, które lubią biegać, mogą skorzystać ze stadionu lekkoatletycznego - zachęca Justyna Kuban.

W Polanicy odbywa się Puchar Polski Nordic Walking oraz takie nietypowe imprezy sportowe, jak rajd rowerowy dla rodzin Tour de Polanica czy Mistrzostwa Polski w piłce nożnej 50+.

Grażyna Redmerska z Towarzystwa Miłośników Polanicy poleca szlaki piesze. - Można wybrać się na Kamienną Górę, u stóp której leży osiedle Sokołówka z klasztorem o. Sercanów i utworzonym przez nich muzeum misyjnym. Inna popularna trasa piesza to wycieczka do zamku na Szczytniku - mówi Grażyna Redmerska.

Będąc na Szczytniku, można wejść schodami na Orle Skały i z pomostu widokowego oglądać pejzaż wokół Bystrzycy Dusznickiej, a w oddali zarys Gór Stołowych. Od strony Polanicy trasa jest w połowie dostępna dla rodziców z wózkami dziecięcymi. Na Szczytnik można też wjechać samochodem od strony Szczytnej.

Maria Czubaszek jak magnes

- W okolicznych miejscowościach dużo się dzieje. Kudowa-Zdrój organizuje festiwal moniuszkowski. My zaś promujemy kulturę przystępną w odbiorze. Przykładem jest Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio". Po raz pierwszy odbył się w zeszłym roku. W tym roku planujemy drugą edycję. Mimo że będzie dopiero we wrześniu, połowa biletów jest już wyprzedana - mówi Justyna Kuban z Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju.

Innym ważnym wydarzeniem w kulturalnym kalendarzu miasta jest Krakowski Salon Poezji, inicjatywa aktorki Anny Dymnej. Na deskach Teatru Zdrojowego występowali już m.in. Krzysztof Globisz, Jan Peszek, Urszula Grabowska, Tomasz Karolak i Anna Radwan. - Jesteśmy jedynym małym miastem, które Anna Dymna zaprosiła do współorganizowania salonu poezji. W ten sposób Polanica powoli wyrabia sobie reputację kurortu o profilu kulturalnym. Chcielibyśmy, by dla wrocławian stała się taką atrakcją, jaką dla warszawiaków jest Kazimierz Dolny nad Wisłą - podsumowuje Justyna Kuban.

 

 

 

 

O firmie   I    Wiarygodność    I    Oferta    I    Inwestycje Zrealizowane    I    Kontakt